משיכה חלקית או מלאה מקרן פנסיה לפני הזמן אונליין

רוצים למשוך את הכספים שנצברו בקרן הפנסיה שלכם לפני הגעה לגיל פרישה? אם יחסי עובד-מעביד שלכם הסתיימו, יש לכם אפשרות למשוך את הכספים כסכום חד פעמי ובהתאם לתקנות מס הכנסה. המשמעות היא שתוכלו לקבל גישה מיידית לכסף שעבדתם קשה כדי לחסוך שנים רבות.

משיכת כספים מקרן פנסיה יכולה להיות תהליך מורכב, שיש לקחת בחשבון בו מספר גורמים, כולל:

גיל: גילך יכול להשפיע על הסכום שאתה יכול למשוך מקרן הפנסיה שלך, וכן על המסים שתצטרך לשלם על המשיכה.

סוג קרן הפנסיה: ישנם סוגים שונים של קרנות פנסיה, וכל אחד מהם מביא איתו זכויות משיכה שונות.

מצבו הכלכלי: אם אתה נמצא במצב כלכלי קשה, ייתכן שתוכל למשוך כספים מקרן הפנסיה שלך מוקדם יותר מהמועד המוקדם ביותר המותר. עם זאת, ייתכן שתצטרך לשלם מסים גבוהים יותר על המשיכה.

מצב פיננסי: חשוב לוודא שאתה משתמש בכספי הפנסיה שלך למטרה הנכונה. אם אתה מושך את הכסף לפני הזמן, אתה עלול לאבד את ההטבות הפנסיוניות שניתנו לך.

אם אתם שוקלים למשוך את כספים מקרן הפנסיה , חשוב להתייעץ עם יועץ פנסיוני מוסמך על מנת לקבל מידע נוסף על האפשרויות העומדות בפניכם ולקבל את החלטה הטובה ביותר לכם.

היתרונות של קבלת כספים כבר היום

באמצעות גישה מוקדמת לקרנות הפנסיה שלכם, תוכל להשתמש בכסף למגוון מטרות. בין אם אתם רוצים להשקיע במיזם עסקי חדש, לשלם חובות או לבצע רכישה משמעותית, הבחירה היא שלכם. קבלת כספים מקרן פנסיה יכולה להעניק גמישות פיננסית ולאפשר לכם לנצל הזדמנויות חדשות.

הידעתם שאתם אלולים להפסיד כספים מקופת לא פעילות?

קופות לא פעילות גובות עמלות ניהול גבוהות יותר מאשר קופות פעילות, מה שעלול לגרום לאיבוד עד 2% מהכספים בכל שנה, בגין עמלות. לכן מומלץ משוך את הכספים או לאחד אותם עם הקופה הפעילה!

בירור יתרה ומשיכת כספים בקליק

מלאו את השאלון כדי לקבל מידע עדכני אודות היתרות הצבורות שלכם באופן פרטי.
לאחר מילוי השאלון, תהיו זכאים לקבל דו"ח דיגיטלי מקיף שיציג בצורה מובנית ואת האפשרויות המשיכה אם תרצו בכך!

אנא בחרו מתוך הרשימה את קבוצת גיל שלכם

אנא מלאו את הפרטים במדויק

אנא הכנס את תאריך ההנפקה של תעודת הזהות

תנאי משיכה מקרן פנסיה

למרות שזאת נראת ההזדמנות מדהימה למשוך כספים קרנות הפנסיה שלכם, יש כמה תנאים חשובים שכדאי להכיר. אם אתם עדיין מועסקים אצל מעסיק נוכחי, אינכם רשאים לפדות את כספכם מקרן הפנסיה, אלא בנסיבות מסוימות. חריג אחד הוא פדיון תגמולים למי שהגיע לגיל פרישה מינימלי.

הכוונה ותמיכה של מומחים

אחד השלבים הקשים ביותר הוא ההתמודדות עם הבירוקרטיה של משיכה כספים מקרן פנסיה מה שעשוי להיות מורכב, אך אינכם צריכים לעשות זאת לבד. צוות המומחים הפיננסיים שלנו כאן כדי להדריך אותכם בתהליך ולספק את התמיכה שאתם זקוקים לה. אנו מבינים שלכל אדם יש מטרות ונסיבות פיננסיות ייחודיות, ואנו מחויבים לעזור לכם לקבל את ההחלטות המושכלות ביותר.

בצעו פעולה היום ואל תדחו למחר

הגעתם לשלב שאתם מאמינים שאתם צריכים למשוך כספים מקרן פנסיה כבר היום? אל תהססו לפנות אלינו. הצוות שלנו זמין במהלך שעות העבודה שלנו בימים ראשון עד חמישי בין השעות 08:00-16:00 כדי לענות על שאלותיכם ולסייע לכם בפתיחת קרן הפנסיה שלכם.

חשוב לציין שכספי התגמול הניתנים באמצעות פוליסות הביטוח מיועדים לתשלום קצבת זקנה עתידית. משיכה של כספים ללא אישור תקופות ביטוח ומעסיקים מתאים מרשויות המס נחשבת כמשיכה בלתי חוקית ועלולה להיות חייבת במס של 35%.

צרו איתנו קשר לקבלת יעוץ ראשוני בחינם בכל שלב! זכרו, הכספים שצברתם בקרן הפנסיה שלכם נועדו לספק ביטחון ושקט נפשי. תנו לנו לעזור להפיק את המרב מהחסכונות שהרווחתם בעבודה קשה.

 

תשובות לשאלות נפוצות

שאלה: כמה זמן לאחר הגשת בקשת המשיכה אקבל את הכספים בחשבון שלי?

תשובה: זמן הטיפול בבקשת המשיכה הוא עד 4 ימי עסקים מהיום שלאחר הגשת הבקשה עם מסמכים נכונים ומלאים. אם המועד חל באחד משלושת ימי העסקים הראשונים של החודש, הפעולה תתבצע ביום העסקים הרביעי של אותו חודש. ייתכן שיחלפו יומיים נוספים עד שהיתרה תשתקף בחשבון הבנק שלכם.

שאלה: מהו טופס 161?

תשובה: טופס 161 הוא הודעת מעסיק על פרישה של עובד. מדובר בטופס המונפק בעת ניתוק יחסי עובד מעביד ומציג הודעת המעביד על תשלום כספים ששולמו לעובד בעת העזיבה, כגון פיצויים/מענק עקב פרישה או פטירה. טופס זה מפרט את זכויות העובד לגבי פיצויים והטבות סוציאליות אחרות.

שאלה: אילו מסמכים עלי לצרף על מנת למשוך כספים מקרן הפנסיה?

תשובה: כדי למשוך כספים מקרן הפנסיה, יהיה עליכם לצרף את המסמכים הבאים:

 1. טופס בקשה למשיכה בקרן פנסיה (קישור)
 2. העתק צ'ק/אישור ניהול חשבון (חייב להיות על שם העמית שבבעלותו הקופה בלבד)
 3. תמונה ברורה וקריא של ת.ז. (תעודה ביומטרית - יש להקפיד לשלוח את שני צידי התעודה)
 4.  משיכת רכיב הפיצויים:
  • טופס 161
  • או אישור פטור ממס לכספי פיצויים מפקיד שומה
  • או מכתב סיום עבודה מהמעסיק
  • או המסמך "אישור תקופות ביטוח ומעסיקים" מביטוח לאומי. שימו לב כי במידה ולא יצורף תעודת שמאי, יגבה מס מקסימלי של 47%.
 5. רכיב משיכת התגמולים:
 6. אישור על סיום העסקה (אם הקולגה מעל גיל 60, אין צורך)
  • או מסמך "אישור תקופות ביטוח ומעסיקים" מביטוח לאומי
  • או אישור פטור ממס עבור כספי תגמול מפקיד (תעודת פק"ש - טופס 160). שימו לב כי אם לא יצורף תעודת שומה תקפה לשנת המס הנוכחית, יגבה מס מקסימלי של 35%. במידה והוגשו טופס 161 וטופס השמאי, תפעל החברה על פי הנחיות השמאי בלבד.

שאלה: לא קיבלתי מהמעסיק מסמכי סיום עבודה. איך בכל זאת אוכל למשוך את כספי בקרן פנסיה?

תשובה: במידה וממועד הפסקת העבודה ועד למועד הגשת הבקשה למשיכת הכספים ללא הפקדות לקרן פנסיה חלפו יותר מ-4 חודשים, ניתן לצרף מסמך "אישור תקופות ביטוח ומעסיקים" מביטוח לאומי. לצורך משיכת כספי פיצויים ותגמולי מס מירביים. כמו כן, ניתן לפנות לפקיד שומה עם הצהרת יתרות לבחון אפשרות להקלה בתשלום מס.

שאלה: האם ניתן למשוך יתרת פיצויים חלקית?

תשובה: כן, קיימת אפשרות למשיכת פיצויים באופן חלקי בלבד במסגרת מעסיק מסוים ובהתאם להפסקת העבודה. לשם כך יש לצרף לבקשה לחלק מיתרת הפיצויים של אותו מעסיק אישור פטור ממס, ועל היתרה יש להגיש אישור פטור על ייעוד לקצבת פקיד שומה.

שאלה: היכן עלי להגיש בקשת משיכה באתר?

תשובה: אם אתם יודעים איפה הכסף נמצא, אתם יכוליפ לעשות זאת ישירות מול החברה. אם אינכם יודע היכן הכסף, תוכלו למצוא אותו דרכנו. ובכל שלב בתהליך, נוכל לתת לכם שירות מהיר ומקצועי.


לתשומת לבכם, כל המידע הנמסר לעיל כפוף לתקנון הקרן הרלוונטי, להנחיות הממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון, רשות המסים וההסדר המשפטי בתוקף במועד המשיכה. חשוב להבין כי המידע הנקוב אינו מהווה ייעוץ או שיווק פנסיוני המותאם לצרכים האישיים, ואין בו כדי להחליף ייעוץ מותאם אישית. יתר על כן, אין ערובה לתשואה או רווח על סמך המידע שסופק. ראוי להזכיר כי קיימים תנאי משיכה חלופיים ליחידים העומדים בקריטריונים ספציפיים כמפורט בהוראות החוק. תנאים אלו עשויים לכלול הכנסה נמוכה, מצבים רפואיים, משיכת סכומים נמוכים בהתאם להוראות זמניות ונסיבות אחרות שצוינו.

שירותים פיננסיים

רוצים לדעת כמה כספים אבודים יש לכם או שקיבלתם בעבר מענק עבודה?

מלאו את השאלון הקצר וניצור איתכם קשר במהרה המידע שיתקבל יוצג בצורה דיגיטלית ומקיפה, המאפשרת לכם להבין את פרטי התיק הפנסיוני שלכם.

אנא בחרו מתוך הרשימה את קבוצת גיל שלכם

מלאו את השאלון הקצר וניצור איתכם קשר במהרה

אנא הכנס את תאריך ההנפקה של תעודת הזהות

אנא מלאו את הטופס הבא ואנו נחזור אליכם בהקדם

תפריט נגישות